גבעת התחמושת מכון למנהיגות - פעילויות הכנה לצה"ל

 

                                                                                 

 

 

"בהתגייסותנו לשרות העם יעמדו לנגד עינינו ההכרה בצדקת הדרך והכרח המעשה"

(חיים גורי)

 

אודות המכינה למנהיגות:

אתר המורשת וההנצחה הלאומי "גבעת התחמושת" משמר את ייחודו של המקום מזה 45 ודואג לפתח מערכי הדרכה חינוכיים ומגוונים לתלמידי בתי הספר, לחיילי צה"ל ולקהל הרחב. לאחרונה פיתחנו מערך  ייחודי לתלמידי כיתות י"א – י"ב שהותאם במיוחד לפיתוח מנהיגות ואחריות לקראת שירות משמעותי בצה"ל.

הפעילות נעשית בשיתוף עם היחידה הצבאית "מחצבי"ם" המכשירה מפקדים בכירים בתחום מנהיגות חינוכית צבאית בירושלים.

ההדרכות מתבצעות ע"י המדריכים המיומנים של גבעת התחמושת ובליווי לוחמי ומפקדי עבר והווה. במהלך ההדרכות התלמידים ייחשפו לסביבה ייחודית שמטרתה להעצים את החוויה האישית ולהגביר את המוטיבציה לשירות משמעותי ותחושת השייכות וההזדהות עם המערכת הצבאית בפרט ומדינת ישראל בכלל.

 

 

 

סדנאות ופעילויות

קהל יעד כיתות י"א - י"ב

סדנאות ערכים במקום בו באו לביטוי כל ערכי צה"ל. נדון בערכים חברתיים וצבאיים כאחד, נשאל שאלות קשות ונצפה לתשובות אמת. נפגוש לוחמים מן העבר ומפקדים בצה"ל שחוו וגיבשו את הערכים והמורשת של מדינת ישראל

משך הפעילות גמיש

 

 

"צמתים" בגבעה

קהל יעד כיתות י"א - י"ב

 סיורי הכנה לשירות הבנויים באופן ייחודי וחוויתי להעצמת המוטיבציה של בני הנוער לשירות משמעותי בעל משמעות ערכית בצה"ל. במהלך הסיור יתקיימו דיונים ופעילויות שמטרתם לחזק את רגש השייכות והאחריות כלפי החברים, המשפחה והמדינה.

משך הפעילות כ 3-4 שעות.

 

 

א"ש לילה

קהל יעד כיתות י"א - י"ב

שחזור הקרב לאור הירח בערב בלתי נשכח על גבעת התחמושת. הסיור מעניק חוויה מציאותית ומוחשית של הקרב שנערך בחשכת הלילה,ניתן לשלב את הסיור בליווי עששיות.

משך הפעילות כשעתיים